Očkování proti Covid 19 pomůže nám všem, 02.01.2021

Vážení klienti mé ordinace, vážení čtenáři.
Provoz ordinace začíná v pondělí 04.01. 2021 od 08,00hod.
A nyní k aktuálnímu tématu dne.  Očkování.     Víte, jaký byl nejvýznamější vynález v dějinách lidstva? Radio? Televize, Parní stroj? Mobil? Atd. atd. Ne.
Bylo to očkování... Nejdříve všímavost Dr. Jennera (před asi 200, 250 lety) vedla k očkování proti pravým neštovicím... Pak pochopení mikrobiologie a imunity vedlo ke vzniku moderních vakcín. Louis Pasteur, Robert Koch, Ilja Mečnikov a mnoho, mnoho dalších...
Pamatujete co byly železné plíce? V nich byly vloženy nešťastné děti neschopné sami dýchat po nemoci obrnou. Vakcíny zachránily doslova stamiliony životů.
Prakticky dnes nevíme, co je černý kašel, záškrt, tetanus, tuberkuloza a pravé neštovice zejména. Přitom viry a mikroby těchto chorob stále existují ovšem tzv. se nechytají protože zásluhou vakcinace prakticky nás všech neumí  chorobu vyvolat. Kdyby jste se setkali s Poxvirus variolae (virus pravých neštovic) a nebyli očkováni, nejméně 50% z vás by to  nepřežilo. Taková je krutá přírodní realita kterou si lidstvo v minulosti prošlo.
Covid 19 je virové onemocnění které zatím příčinně neumíme léčit, neexistují rychle účinné léky, tzv. antivirotika proti koronaviru, tedy něco jako antibiotika proti mikrobům. To prostě není.
Jedinou nadějí je vakcinace, vytvoření látek vyvolávajících imunitu. To již nyní máme,vakcíny, dokonce několik. Dokonce se již očkuje.
Ve Velké Britanii mají  již přes 600 000 lidí očkovaných prvou dávkou, víte o nějakém problému? Alžběta II, znáte ji? Taková decentní starší dáma, vkusně oblečená, někdy má korunku na hlavě... Joe Biden budoucí prezident USA, Putin ruský prezident.  Ten dostal  jejich Sputnika. Bohužel tato vakcina je málo prověřená. V Izraeli k dnešnímu dni proočkovali přes milion lidí...Příklad vynikající organizace. V EU se začíná masivně očkovat a nejsem si vědom nějakých vyloženě závažných případů.
Co znamená neočkovat se? Prakticky je to čekání až virus ke mně přijde... a pak? Onemocním...a jak?  Lehce? Těžce? Rozhodně ohrozím svoje blízké + další okolí, když nebudou
očkováni...Vidíte, prostý rozum vám něco říká.
Když to nechcete vidět přes rozum ale emocemi, dobře. Přečtěte si Přemožitelé neviditelných dravců, Lovci mikrobů, pročtěte si životopis Jana Evangelisty Purkyně, jak mu umíraly děti a manželka v náručí, toho by bylo nesčíslně.  Příběhy lidí v minulém století jak s nasazením života dopravovali vakcíny na odlehlá místa...Aljaška, atd. Zachránili životy dětí před záškrtem.
A zase platí že očkovaný člověk nechrání jen sebe ale i ostatní. Bude - li populace z 80-90% proočkovaná, pak se virus tzv. "zadusí", nenajde hostitele.
Nejít na očkování z důvodu svého "svérázného myšlení" je tedy také prostým sobectvím vůči ostatním. To je můj  názor, nevnucuji ostatním.
Má-li někdo bránící zdravotní problémy pak je nutná porada s lékařem, ohodnocení možností jaké jsou.
Je známo, že např. pan Babiš nemá slezinu, s očkováním váhal, nicméně souhlasil a jak pozoruji jeho aktivitu, těší se přiměřenému zdraví, nejsou vidět problémy.
Na Floridě čekají lidé před očkovacími místnostmi přes noc - viz dnešní Právo.
V dnešních LN, v příloze, je zase pěkný článek o vývoji nyní aktuálních vakcín, Moderna a Pfizer- BioNTech. Článek má příhodný název "Velký novoroční zázrak, a je tomu tak.Tak rychle vyvinuté vakcíny nikdy nebyly. A to jsou ještě další Astra Zeneca +Oxford ve Velké Británii, další v Číně, v Indii, atd. Dokonce i Maďarsko se pokouší o vlastní model.
Takže vážení, myslím si, že věc je  jasná. V totalitě jsme měli vše nařízeno, všichni jsme byli očkováni povinně, nikdo ani "necekl". Prakticky žádné tyhle choroby nebyly.
Nyní ve svobodě řešíme zbytečné problémy, ale tohle není politika, je to  prostě zdraví nás všech.
Stále platí 3R + rozum a ohleduplnost.
Přeji krásný den a všechny další dny ve zdraví a dobré náladě.
MUDr. Ladislav Záruba, dne 02.01.2021